Equipo feminino
Plantilla 2016 / 2017
Posición4
Puntos52
Pescados Rubén-Burela FS
Información xeral
Apartado de Correos nº70
Burela (Lugo)
982581815
982575147
Instalacións
Pabellón Municipal de Deportes Vista Alegre
Os Matos, s/n
Xogadoras
Porteiro
1
Joziane de Oliveira
Jozi
Porteiro
12
Ana Belén Romero Pérez
Ana Romero
Porteiro
13
Nerea Abad Espeso
Nerea
Peche
16
Cilene Pereira Paranhos
Cilene
Á-Peche
8
Emma Losada Santamarina
Emma
Á-Peche
14
Beatriz Mateos Galache
Bea Mateos
Á-Peche
15
Judith Pedreira Arias
Judith
Á
6
Silvia Rubal Casas
Silvia Rubal
Á
7
Rarine Cristina dos Santos Betim
R. Betim (baixa-decembro 2016)
Á
10
Lara Balseiro Candia
Lara
Á
11
Helena García Iglesias
Helena
Á
17
Sofía Vázquez Iglesias
Sofía
Á
19
Paula Cortiñas Pardo
Paula
Á
23
Cristina Blanco Basanta
Cristina
Á-Pívot
26
Elvira López Rodríguez
Elvira
Pívot
3
Daniela Domingos Lopes
Dany
Universal
18
Shiori Nakajima
Shiori
Corpo técnico
Adestrador
Iván Cao Valle
Lucas
Miguel Ángel Couceiro Sánchez
Míchel
Julio Delgado González
Julio Delgado
Prema sobre as compoñentes do equipo para ver a súa ficha técnica
PorteiroPorteiroPechePecheÁ-PecheÁ-PecheÁÁÁ-PívotÁ-PívotPívotPívotUniversalUniversal- Sen determinar -- Sen determinar -AdestradorAdestrador
Lara Balseiro Candia
Lara
Á
22/01/1993
Viveiro
1,68 metros
49 kgs
Poio FSF
Viveiro
(2007-08)
Burela FS
(2008-09)
Viveiro
(2008-09)
Burela FS
(2009-11)
Poio FSF
(2011-12)
Burela FS
2012-
Subcampioa de España co Selección Galega Infantil
Subcampioa liga cadete feminina (2008-09)
Campioa da Copa Galicia 2009 co Burela FS
Campioa da Copa Galicia 2010 co Burela FS
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Subcampioa da Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Subcampioa Copa de España Navalcarnero 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
23 partidos xogados
6 partidos como titular
5 goles
Beatriz Mateos Galache
Bea Mateos
Á-Peche
17/02/1987
Salamanca
Lacturale Orvina
Depormat FS-Salamanca
Valladolid FSF
(6 temporadas)
Lacturale Gurpea Orvina
(2011-13)
Burela FS
(2013-)
Subcampión de Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Subcampioa Copa de España Navalcarnero 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
25 partidos xogados
19 partidos como titular
5 goles
Iván Cao Valle
Lucas
Adestrador
Copa Galicia 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampión de Copa de España 2016
Shiori Nakajima
Shiori
Universal
12/07/1988
Tokio (Xapón)
1,71 metros
63,5 kgs
FSF Rioja
FUN Futsal Club Ladies
(2000-11)
Atlético de Madrid Navalcarnero
(2011-12)
FSF Rioja
(2012-14)
Burela FS Pescados Rubén
(2014-)
Internacional coa Selección de Tokio (2004-10)
Internacional coa Selección do Xapón (dende 2007)
5 veces campioa do Campionato Nacional Feminino (2005-09)
5 veces campioa da Liga de Fútbol Sala Feminino de Tokio (2005-09)
5 veces campioa da Copa de Futsal Feminina de Tokio (2005-09)
Campioa do II Torneo Asia Indoor Games co Xapón (Macau, 2007)
Campioa do III Torneo Asia Indoor Games co Xapón (Vietnam, 2009)
Campioa da Copa de Madrid co Navalcarnero (2011)
Campìoa de Liga co Navalcarnero (2011-12)
Subcampioa da Copa de España co Navalcarnero (2011-12)
Campioa do IV Torneo Asia Indoor Games (Incheon, 2013)
4 veces convocada coa Selección do Xapón para o Campionato Mundial de Fútbol Sala Feminino (2010-15)
Campioa da Copa Galicia As Pontes 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
25 partidos xogados
15 partidos como titular
10 goles
Emma Losada Santamarina
Emma
Á-Peche
29/10/1994
Mondoñedo
CD Adarve Lugo
ED Mondoñedo
(-2007)
Ribadeo FSF
(2007-10)
FSF Lucense
(2010-14)
CD Adarve
(2014-15)
CD Burela FS Pescados Rubén
(2015-)
Subcampioa Supercopa de España 2016
Subcampioa de Copa de España 2016
Liga 2015-16
Supercopa de España 2015
Campioa de Copa Autonómica 2014-15
Subcampioa de Copa Autonómica 2012-13
Campioa Provincial Infantil 2007-2008
0 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Judith Pedreira Arias
Judith
Á-Peche
02/11/1998
A Coruña
CD Adarve Lugo
Azkar Lugo
(2003-11)
CP Casás
(2011-13)
CD Adarve
(2013-15)
CD Burela FS Pescados Rubén
(2015-)
Subcampioa Supercopa de España 2016
Subcampioa de Copa de España 2016
Campioa de Liga 2015-16
Supercopa de España 2015
Campioa de Copa Autonómica 2015
Campioa de Liga 2013-14
Subcampioa de Copa Autonómica (2013-14)
Campioa Galega-Selección Lucense (2013-14)
Subcampioa Galega-Selección Lucense (2012)
Campioa de Liga Galega (2010-11)
18 partidos xogados
7 partidos como titular
3 goles
Daniela Domingos Lopes
Dany
Pívot
13/07/1984
Sao Paulo (Brasil)
1,60 metros
55 kgs
Cajasur Córdoba
Sociedade Esportiva Elite Itaquerense
Sao Caetano do Sul (club Fundaçao)
Associaçao Sabesp/Unip
Jaguaré/Palmeiras/Osasco/Unisantana
Valladolid FSF
(2008-10(
Cajasur Córdoba FS
(2010-12)
Burela FS
(2012-13)
Pescados Rubén Burela FS
2015-
1 Paulista do Interiro Sub-21
1 Jogos Regionais Sub-21
3 veces campioa Troféu Piratininga
8 títulos do Camp. Estadual
6 títulos do Camp. Paulista do Interior
3 veces campioa Torneio Cruzeirao
Campioa Taça Brasil de Clubes
2 veces campioa Brasileiso de Seleçoes JUBS-Olimpiadas Universitárias
3 veces campioa do Metropolitano Universitário
Taça Brasil de Clubes (2007, 2009)
Trofeo Ciuda de Valladolid
Trofeo Ciudad de Ferrol
Torneo Internacional de Logroño
Subcampioa Supercopa de España 2010
II Copa de Andalucía (2010, 2011)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13)
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
25 partidos xogados
24 partidos como titular
28 goles
Silvia Rubal Casas
Silvia Rubal
Á
02/10/1995
Burela
1,66 metros
50 kgs
Ribadeo FSF
Ribadeo FSF
(2009-10)
Burela FS
2010-14
Rioja FSF
2014-15
Burela FS
2015-
3º clasificado na Copa Galicia co Ribadeo FSF (2009-10)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Subcampioa da Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Liga 2015-16 con Burela FS
Subcampioa de Copa de España 2016 con Burela FS
Subcampioa Supercopa de España 2016
20 partidos xogados
1 partidos como titular
4 goles
Elvira López Rodríguez
Elvira
Á-Pívot
28/10/1994
Ribadeo
1,69 metros
67 kgs
Ribadeo FSF
San Miguel FSF
(-2007)
Ribadeo FSF
(2007-13)
Cidade das Burgas
(2013-15)
Ribadeo FSF
(2015-16)
Pescados Rubén Burela FS
2016-
Campioa Provincial Infantil 2007-2008
23 partidos xogados
2 partidos como titular
2 goles
Paula Cortiñas Pardo
Paula
Á
25/05/1996
Cervo
1,60 metros
42 kgs
ED Viveiro
ED San Cibrao
ED Mondoñedo
(2005-06)
ED San Cibrao
(2006-07)
EDM Burela FS
(2007-08)
ED Viveiro
(2008-11)
Burela FS
2011-
Selección provincial infantil (1º e 2º ano)
Selección provincial cadete
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Subcampioa da Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
5 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Rarine Cristina dos Santos Betim
R. Betim (baixa-decembro 2016)
Á
16/06/1995
Telêmaco Borba (Brasil)
1,53 metros
50,200 kgs
ADTB - Associação desportiva Telêmaco Borba
Aquarius
Londrina
Coritiba
Guarapuava
Mult-força
ADTB
Pescados Rubén Burela FS
2016-
Campioa Paranaense SUB 17
Bicampioa Paranaense SUB 20
Subcampioa da Taça Brasil de Clubs SUB 20
Subcampioa Brasileiro de Seleccións SUB 17
Campioa Brasileira dos Jogos Abertos
Campioa Jogos Universitáios Sao Paulo
Convocada coa Selección Brasileira Sénior en 2013
5 partidos xogados
4 partidos como titular
2 goles
Sofía Vázquez Iglesias
Sofía
Á
30/08/2001
Ribadeo
1,67 metros
58,3 kgs
Ribadeo FSF
Ribadeo FSF
Pescados Rubén Burela FS
2016
Campionato Galego de seleccións (2) categoría cadete
Campionato Galego (2) categoría infantil
Campioas de liga en alevín e infantil
Mellor xogadora galega alevín
Máxima goleadora galega infantil
20 partidos xogados
0 partidos como titular
1 goles
Cilene Pereira Paranhos
Cilene
Peche
12/07/1984
São Paulo/SP (Brasil)
São Caetano Futsal
Pescados Rubén Burela FS
2016-
2008: Elixida a mellor xogadora do mundo (Umbro Awards by
futsalplanet.com)

Títulos Conquistados pola Selección Brasileira
2005: Sudamericano de Seleccións (Brasil)
2007: Sudamericano de Seleccións (Ecuador)
2009: Sudamericano de Seleccións (Brasil)
2010: Mundial (España)
2011: Sudamericano de Selccións (Venezuela)
2011: Mundial (Brasil)
2012: Mundial (Portugal)
2013:Mundial (España)
2014:Mundial (Costa Rica)

Títulos Conquistados pola Selección Brasileira Universitaria
2010: Mundial Universitario (Serbia)
2012: Mundial Universitario (Portugal)
25 partidos xogados
18 partidos como titular
16 goles
Nerea Abad Espeso
Nerea
Porteiro
22/08/2000
Viveiro
Viveiro FS
Viveiro FS (2012-14)
Categorías de base Pescados Rubén Burela FS (2014-)
2 Campionatos Galego coa Selección de Lugo Cadete (2014, 2015)
Mellor Xogadora de Liga Cadete (2013-14)
Campioa Copa Galicia, As Pontes 2015
Subcampioa Supercopa de España 2016
3 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Helena García Iglesias
Helena
Á
12/12/1989
Cospeito
1,59 metros
53 kgs
FSF Castro; SCD Milagrosa
FSF CASTRO
(2013-16)
SCD MILAGROSA
(2015-16)
Pescados Rubén Burela FS
2016-
Subcampionato Copa Federación Fútbol Sala (2014-15)
Subcampionato Copa Deputación Fútbol (2015-16)
1 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Joziane de Oliveira
Jozi
Porteiro
30/06/1982
Chapecó
1,79 metros
63 kgs
Kindermann UNC-Caçador
Kindermann
(2004-09)
Burela FS
2009-
Internacional coa Selección Brasileira de Fútbol
Internacional coa Selección Brasileira de Fútbol Sala
Campioa Mundial de Fútbol Campo (2005)
Campioa Mundial de Fútbol Sala (2008)
Premio á Mellor Atleta Universitaria Brasileira (2008) do Comité Olímpico Brasileiro
Campioa do I Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Madrid, 2010)
Campioa da Copa Galicia 2010 co Burela FS
Campioa do Sudamericano de Venezuela (2011)
Campioa do II Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Brasil, 2011)
Campioa do III Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Portugal, 2012)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13)
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Campioa do IV Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (España, 2013)
Campioa Copa Galicia Ferrol, 2014
Campioa do V Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Costa Rica, 2014)
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016


22 partidos xogados
20 partidos como titular
1 goles
Julio Delgado González
Julio Delgado
Delegado
Miguel Ángel Couceiro Sánchez
Míchel
Preparador físico
Ana Belén Romero Pérez
Ana Romero
Porteiro
05/12/1994
Yecla (Murcia)
1,78 metros
66,5 kgs
UA Alicante
Categorías de base Sociedad SD Hispania Yecla (2ª División)
UA Alicante
(2013-16)
Pescados Rubén-Burela FS
(2016-)
Ouro Campionato de Europa Universitario en Róterdam (Holanda)(2013/2014)
Ouro Campionato de España Universitario (2013/14)(2014/15)
Prata Campionato de España Universitario (2015/2016)
Clasificación Copa de España (2013/2014) (2014/2015)(2015/2016)
Subcampioa de España Seleccións Territoriais Sub21 (2014-2015)
4 partidos xogados
4 partidos como titular
0 goles
Cristina Blanco Basanta
Cristina
Á
2 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles