Equipo feminino
Plantilla 2018 / 2019
Posición1
Puntos9
Pescados Rubén-Burela FS
Información xeral
Apartado de Correos nº70
Burela (Lugo)
982581815
982575147
Instalacións
Pabellón Municipal de Deportes Vista Alegre
Os Matos, s/n
Xogadoras
Porteiro
1
Joziane de Oliveira
Jozi
Porteiro
12
Ana Belén Romero Pérez
Ana Romero
Peche
6
Cilene Pereira Paranhos
Cilene
Peche
8
Camila Gadeia Silva
Cami
Á-Peche
4
Cristina Lourés Casal
Cris
Á-Peche
14
Beatriz Mateos Galache
Bea Mateos
Á
9
Jennifer Santos Rodrigues
Jenny
Á
10
Lara Balseiro Candia
Lara
Á
11
Tais Alves Dias Pinto
Alves
Á
18
Claudia Rey Gayoso
Claudia
Á
19
Lucía Gómez González
Luci
Pívot
3
Daniela Domingos Lopes
Dany
Pívot
5
Cristina Pérez Gil
Cristina
Pívot
7
Patricia González Mota
Peque
Corpo técnico
Adestrador
Iván Cao Valle
Lucas
Adestrador
Julio Delgado González
Julio Delgado
Pablo Díaz García
Pablo
Pablo Díaz García
Pablo
Pablo Díaz García
Pablo
Emma Losada Santamarina
Emma
Prema sobre as compoñentes do equipo para ver a súa ficha técnica
PorteiroPorteiroPechePecheÁ-PecheÁ-PecheÁÁÁ-PívotÁ-PívotPívotPívotUniversalUniversal- Sen determinar -- Sen determinar -AdestradorAdestrador
Joziane de Oliveira
Jozi
Porteiro
30/06/1982
Chapecó
1,79 metros
63 kgs
Kindermann UNC-Caçador
Kindermann
(2004-09)
Burela FS
2009-
Internacional coa Selección Brasileira de Fútbol
Internacional coa Selección Brasileira de Fútbol Sala
Campioa Mundial de Fútbol Campo (2005)
Campioa Mundial de Fútbol Sala (2008)
Premio á Mellor Atleta Universitaria Brasileira (2008) do Comité Olímpico Brasileiro
Campioa do I Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Madrid, 2010)
Campioa da Copa Galicia 2010 co Burela FS
Campioa do Sudamericano de Venezuela (2011)
Campioa do II Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Brasil, 2011)
Campioa do III Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Portugal, 2012)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13)
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Campioa do IV Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (España, 2013)
Campioa Copa Galicia Ferrol, 2014
Campioa do V Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Costa Rica, 2014)
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016


3 partidos xogados
2 partidos como titular
0 goles
Cilene Pereira Paranhos
Cilene
Peche
12/07/1984
São Paulo/SP (Brasil)
São Caetano Futsal
Pescados Rubén Burela FS
2016-
2008: Elixida a mellor xogadora do mundo (Umbro Awards by
futsalplanet.com)

Títulos Conquistados pola Selección Brasileira
2005: Sudamericano de Seleccións (Brasil)
2007: Sudamericano de Seleccións (Ecuador)
2009: Sudamericano de Seleccións (Brasil)
2010: Mundial (España)
2011: Sudamericano de Selccións (Venezuela)
2011: Mundial (Brasil)
2012: Mundial (Portugal)
2013:Mundial (España)
2014:Mundial (Costa Rica)

Títulos Conquistados pola Selección Brasileira Universitaria
2010: Mundial Universitario (Serbia)
2012: Mundial Universitario (Portugal)
3 partidos xogados
3 partidos como titular
2 goles
Daniela Domingos Lopes
Dany
Pívot
13/07/1984
Sao Paulo (Brasil)
1,60 metros
55 kgs
Cajasur Córdoba
Sociedade Esportiva Elite Itaquerense
Sao Caetano do Sul (club Fundaçao)
Associaçao Sabesp/Unip
Jaguaré/Palmeiras/Osasco/Unisantana
Valladolid FSF
(2008-10(
Cajasur Córdoba FS
(2010-12)
Burela FS
(2012-13)
Pescados Rubén Burela FS
2015-
1 Paulista do Interiro Sub-21
1 Jogos Regionais Sub-21
3 veces campioa Troféu Piratininga
8 títulos do Camp. Estadual
6 títulos do Camp. Paulista do Interior
3 veces campioa Torneio Cruzeirao
Campioa Taça Brasil de Clubes
2 veces campioa Brasileiso de Seleçoes JUBS-Olimpiadas Universitárias
3 veces campioa do Metropolitano Universitário
Taça Brasil de Clubes (2007, 2009)
Trofeo Ciuda de Valladolid
Trofeo Ciudad de Ferrol
Torneo Internacional de Logroño
Subcampioa Supercopa de España 2010
II Copa de Andalucía (2010, 2011)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13)
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
3 partidos xogados
3 partidos como titular
2 goles
Lara Balseiro Candia
Lara
Á
22/01/1993
Viveiro
1,68 metros
49 kgs
Poio FSF
Viveiro
(2007-08)
Burela FS
(2008-09)
Viveiro
(2008-09)
Burela FS
(2009-11)
Poio FSF
(2011-12)
Burela FS
2012-
Subcampioa de España co Selección Galega Infantil
Subcampioa liga cadete feminina (2008-09)
Campioa da Copa Galicia 2009 co Burela FS
Campioa da Copa Galicia 2010 co Burela FS
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Subcampioa da Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Subcampioa Copa de España Navalcarnero 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
3 partidos xogados
1 partidos como titular
1 goles
Ana Belén Romero Pérez
Ana Romero
Porteiro
05/12/1994
Yecla (Murcia)
1,78 metros
66,5 kgs
UA Alicante
Categorías de base Sociedad SD Hispania Yecla (2ª División)
UA Alicante
(2013-16)
Pescados Rubén-Burela FS
(2016-)
Ouro Campionato de Europa Universitario en Róterdam (Holanda)(2013/2014)
Ouro Campionato de España Universitario (2013/14)(2014/15)
Prata Campionato de España Universitario (2015/2016)
Clasificación Copa de España (2013/2014) (2014/2015)(2015/2016)
Subcampioa de España Seleccións Territoriais Sub21 (2014-2015)
3 partidos xogados
1 partidos como titular
0 goles
Beatriz Mateos Galache
Bea Mateos
Á-Peche
17/02/1987
Salamanca
Lacturale Orvina
Depormat FS-Salamanca
Valladolid FSF
(6 temporadas)
Lacturale Gurpea Orvina
(2011-13)
Burela FS
(2013-)
Subcampión de Supercopa de España 2013 con Burela FS
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Subcampioa Copa de España Navalcarnero 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
Subcampioa Supercopa de España 2016
0 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Julio Delgado González
Julio Delgado
Adestrador
Iván Cao Valle
Lucas
Adestrador
Camila Gadeia Silva
Cami
Peche
2 partidos xogados
2 partidos como titular
0 goles
Jennifer Santos Rodrigues
Jenny
Á
03/10/1992
Roma (Italia)
Pescara (Serie A Italiana)
2011-12 Del Negro
2012-15 Quinta dos Lombos
2015-17 Sporting Clube de Portugal
2017-18 Pescara
2018- Pescados Rubén Burela FS
Taça Nacional (Quinta dos Lombos), 2012-13
Taça de Portugal (Quinta dos Lombos) 2014-15
3 partidos xogados
0 partidos como titular
2 goles
Lucía Gómez González
Luci
Á
3 partidos xogados
1 partidos como titular
2 goles
Cristina Pérez Gil
Cristina
Pívot
3 partidos xogados
1 partidos como titular
2 goles
Tais Alves Dias Pinto
Alves
Á
24/08/1992
Porto Feliz (Brasil)
Ituano (seis tempadas)
Paulista
1 partidos xogados
0 partidos como titular
1 goles
Pablo Díaz García
Pablo
Preparador físico
Copa de Galicia 2014
Copa de Galicia 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampión de Copa de España 2016
Emma Losada Santamarina
Emma
Delegado
29/10/1994
Mondoñedo
CD Adarve Lugo
ED Mondoñedo
(-2007)
Ribadeo FSF
(2007-10)
FSF Lucense
(2010-14)
CD Adarve
(2014-15)
CD Burela FS Pescados Rubén
(2015-)
Subcampioa Supercopa de España 2016
Subcampioa de Copa de España 2016
Liga 2015-16
Supercopa de España 2015
Campioa de Copa Autonómica 2014-15
Subcampioa de Copa Autonómica 2012-13
Campioa Provincial Infantil 2007-2008
Pablo Díaz García
Pablo
Preparador físico
Copa de Galicia 2014
Copa de Galicia 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampión de Copa de España 2016
Pablo Díaz García
Pablo
Preparador físico
Copa de Galicia 2014
Copa de Galicia 2015
Supercopa de España 2015
Liga 2015-16
Subcampión de Copa de España 2016
Cristina Lourés Casal
Cris
Á-Peche
12/11/2002
Comarcal A Fervenza FSF
2 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Claudia Rey Gayoso
Claudia
Á
20/09/2003
Ferrol
Comarcal A Fervenza FSF
0 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Patricia González Mota
Peque
Pívot
03/04/1987
Madrid
1,57 metros
47 kgs
Diamante La Rioja
Navalafuente fs
(2002-03)
CD Futsi Navalcarnero
(2003-05)
Majadahonda FSF
(2005-06)
Diamante La Rioja
(2006-11)
Burela FS
2011-
Subcampioa Selección Rioxana (2006-07)
Subcampioa da Copa de España Burela 2011 co Diamante
Convocada con España para o III Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Portugal, 2012)
Campioa de Liga co Burela FS (2012-13
Campioa de Copa de España co Burela FS (Bilbao, 2013)
Subcampioa da Supercopa de España 2013 con Burela FS
Subcampioa do IV Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (España, 2013)
Campioa Copa Galicia Ferrol 2014
Terceira clasificada do V Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Costa Rica, 2014)
Campioa Copa Galicia As Pontes, 2015
Subcampioa Copa de España Navalcarnero 2015
Supercopa de España 2015
Terceira clasificada no VI Torneo Mundial de Fútbol Sala Feminino (Guatemala, 2015)
Liga 2015-16
Subcampioa de Copa de España 2016
1 partidos xogados
1 partidos como titular
0 goles