Equipo masculino
Plantilla 2016 / 2017
Posición15
Puntos25
Pescados Rubén-Burela FS
Información xeral
Apartado de Correos nº 70
Burela (Lugo)
670 32 18 57
982 57 51 47
Instalacións
Pabellón Municipal de Deportes Vista Alegre
Os Matos, s/n
Xogadores
Porteiro
1
Eduardo Saavedra Cebreiro
Edu
Porteiro
13
Alejandro Pérez Pérez
Álex
Porteiro
19
Aarón Fernández Cabana
Aarón
Porteiro
20
Joan Miñano Jiménez
Miñano
Peche
18
Jorge Bellvert Mérida
Jorge
Peche
30
Hélder Gonçalves Semedo
Hélder
Á-Peche
7
Isidoro Garrido Luque
Isi
Á
2
Sergio Cora Piñón
Sergio Cora
Á
5
Iago Míguez Expósito
Iago Míguez
Á
9
Iago Rodríguez Ulla
Iago Rodríguez
Á
17
Carlos Valle Izaguirre
Carlitos
Á
21
Raúl García Pérez
Cuco
Á
23
Antonio Sierra García
Antoñito
Á
27
Renato Lopes Furtado
Renato
Á-Pívot
12
Bruno Petry Branco
Petry (baixa-decembro 2016)
Pívot
10
Jorge Valhermoso Matamoros
Matamoros
Pívot
11
Sebastián Vargas Otero
Chano
Pívot
31
José Carlos López Lozano
José Carlos
Corpo técnico
Adestrador
Tomás de Dios López
Tomás de Dios
Alfonso Mera Río
Mera
Antonio Couto Díez
Toño
Juan Antonio Ródenas Martínez
Ródenas
Prema sobre os compoñentes do equipo para ver a súa ficha técnica
PorteiroPorteiroPechePecheÁ-PecheÁ-PecheÁÁÁ-PívotÁ-PívotPívotPívotUniversalUniversal- Sen determinar -- Sen determinar -AdestradorAdestrador
Eduardo Saavedra Cebreiro
Edu
Porteiro
19/06/1979
Narón (A Coruña)
1.83 metros
99 kgs
Oxipharma Granada FS
3
O Parrulo
(1998-2003)
Muebles Caloto
(2003-04)
Barcel Euro
(2004-06)
Celta de Vigo FS
(2006-07)
Burela FS
(2007-11)
Oxipharma Granada
2011-12
Burela FS
2012-
Internacional con España Sub-21
Internacional con España Sub-23
Ascenso a División de Honra con Muebles Caloto (2003-04)
Selección Galega Absoluta 2008
Selección Galega Absoluta 2010
Ascenso a Primeira División con Oxipharma Granada (2011-12)
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
9 partidos xogados
9 partidos como titular
0 goles
Iago Míguez Expósito
Iago Míguez
Á
21/03/1991
Burela (Lugo)
1,74 metros
64 kgs
Azkar Lugo FS
Burela FS
(categorías de base)
Azkar Lugo xuvenil e Azkar Lugo B (1ª Nacional A)
(2007-08)
Azkar Lugo FS, Azkar Lugo B (1ª Nacional A) e Azkar xuvenil
(2008-09)
Azkar Lugo B (1ª Nacional A) e Azkar Lugo FS
(2009-10)
Azkar Lugo
(2010-11)
Burela FS
2011-
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
Internacional Sub-21 (2011)
Semifinalisa da Copa do Rey co Azkar Lugo (200-11)
Debut en División de Honra co Azkar Lugo (2008-09)
Campión de España coa Selección Galega sénior (Cantabria, 2010-11)
Campión de España coa Selección Galega Sub-20 (Santiago de Compostela, 2009-10)
Campión de España e Mellor Xogador coa Selección Galega Cadete (Estremadura, 2006-07)
Subcampión de España con Galicia Cadete (Cidade Real, 2005-06)
Campión de España e Máximo Goleador con Galicia Infantil (Santiago de Compostela, 2004-05)
30 partidos xogados
19 partidos como titular
16 goles
Isidoro Garrido Luque
Isi
Á-Peche
20/12/1983
Baena (Córdoba)
1,75 metros
69 kgs
Raba Eto Gyor (Hungría)
Verín
(2002-03)
León
(2003-04)
MM Pérez Bujalance
(2004-08)
Gestesa Guadalajara
(2008-10)
MRA Navarra
(2010-12)
Raba Eto Gyor
(2012-13)
Burela FS
(2012-)
Campión de España con Andalucía Cadete
Campión de España con Andalucía Xuvenil
1 Copa Andalucía (2007-08)
2 Copas de Castela A Mancha (2008-09, 2009-10)
UEFA Futsal Cup (2012) con Raba Eto Gyor
Supercopa de Hungría (2012) con Raba Eto Gyor
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
26 partidos xogados
14 partidos como titular
3 goles
Jorge Bellvert Mérida
Jorge
Peche
16/05/1985
Cáceres
1,87 metros
86 kgs
Jugador profesional
Jaén Paraíso Interior
AD Extremadura FS
Móstoles FS
(2005-08)
Puertollano FS
(2008-09)
Carnicer Torrejón FS
(2009-12)
Santiago Futsal
(2012-13)
Jaén Paraíso Interior
(2013-14)
Burela FS Pescados Rubén
(2014-)
Ascenso a Nacional A, con Extremadura FS
Ascenso a Nacional A, con Móstoles FS
Subcampión Copa de España con Móstoles Fs (2008)
Copa Comunidade de Madrid con Carnicer FS (2010)
23 partidos xogados
14 partidos como titular
7 goles
Jorge Valhermoso Matamoros
Matamoros
Pívot
07/11/1984
Madrid
1,76 metros
78 kgs
Inter Movistar
Aranjuez
(2003-04)
Pinto FS
(2004-05)
Olías del Rey
(2005-06)
Pinto FS
(2006-09)
Azkar Lugo
(2009-11)
Inter Movistar
(2011-12, 12-13)
Burela FS
(2012-)
14 veces internacional con España
1 Ascenso a División de Honra (2007-08) con Pinto FS
Campión do Torneo IV Nacións (2010) con España
1 Supercopa de España (2011) con Inter
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
16 partidos xogados
11 partidos como titular
10 goles
Carlos Valle Izaguirre
Carlitos
Á
13/06/1994
Burela
1,86 metros
72 kgs
Burela FS Pescados Rubén B
Categorías de base Burela FS Pescados Rubén
Burela FS
(2014-)
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
15 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Antonio Sierra García
Antoñito
Á
08/11/1990
Madrid
1,83 metros
74 kgs
Caja Segovia
Móstoles
(2007-08)
CD Puertollano
(2008-09)
Punctum Millenium Pinto
(2009-10)
Caja Segovia
(2010-13)
Burela FS
(2013-)
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
2 veces internacional
Campionato de España de Clubs
1 Campionato de España sub-18
1 Supercopa Xuvenil
29 partidos xogados
13 partidos como titular
4 goles
Sebastián Vargas Otero
Chano
Pívot
30/08/1987
Jerez de la Frontera (Cádiz)
1,81 metros
76 kgs
Jugador profesional
Azkar Lugo FS
GSI Bilbo
(2006-08)
O.E. Ram León
(2008-09)
Unión África Ceutí
(2009-10)
Gasifred Ibiza
(2010-11)
Puertollano FS
(2011-12)
Col. Arenas Gáldar
(2012-13)
Azkar Lugo FS
(2013-14)
Burela FS Pescados Rubén
(2014-)
Campión de liga en Plata con Bilbo (2006-07)
10 partidos xogados
2 partidos como titular
0 goles
Alfonso Mera Río
Mera
Preparador físico
Juan Antonio Ródenas Martínez
Ródenas
Delegado
12/04/1950
Albacete
1,77 metros
88 kgs
Delegado
13
Ascensos a 1ª B, 1ª A, Prata e Primeira División
Hélder Gonçalves Semedo
Hélder
Peche
30/09/1996
Rincón, Cabo Verde
1,86 metros
72 kgs
Categorías de base Burela FS
Burela FS
(2015-)
24 partidos xogados
1 partidos como titular
4 goles
Tomás de Dios López
Tomás de Dios
Adestrador
Iago Rodríguez Ulla
Iago Rodríguez
Á
02/10/1992
Lugo
Azkar Lugo
(2011-15)
Burela FS Pescados Rubén
(2015-)
Campeón XXII Copa Xunta de Galicia (2012/13)
Campión Liga Autonómica xuvenil(2009/10)
30 partidos xogados
13 partidos como titular
19 goles
Alejandro Pérez Pérez
Álex
Porteiro
01/06/1993
Madrid
Categorías base: Escuela Javi Limones
Cartagena
(2011-12)
Xota Navarra
(2012-14)
Marfil Santa Coloma
(2014-15)
Burela FS
(2015-)
Subcampión Copa do Rei con Marfil
18 partidos xogados
16 partidos como titular
0 goles
Bruno Petry Branco
Petry (baixa-decembro 2016)
Á-Pívot
22/03/1989
Correia Pinto (SC-Brasil)
Xogador
CAD Guarapuava
Siderópolis 2008 (Brasil)
Capivari de Baixo 2009-11
Unisul Tubarao 2012
Alaf Lajeado 2013
CAD Guarapuava 2014-15
CD Burela FS Pescados Rubén 2016-
Campión Catarinense Primeira División 2009
Bicampión Jasc Primeira División 2010 e 2012
Campión Copa Lupicínio 2013
Campión Paranaense Serie Ouro 2014
Campión Copa dos Campións 2015
Campionato Paranaense 2015
11 partidos xogados
5 partidos como titular
4 goles
Renato Lopes Furtado
Renato
Á
05/12/1997
Santa Catarina. Cabo Verde
53 kgs
Estudiante
Categorías base. CD Burela FS
Campeón de España Infantil. Galicia
20 partidos xogados
10 partidos como titular
4 goles
Aarón Fernández Cabana
Aarón
Porteiro
29/05/1998
Burela
Base CD Burela FS
Categorías de base CD Burela FS
2015-16 (Xuvenil)
Campión de España Sub-16 con Galicia
0 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
José Carlos López Lozano
José Carlos
Pívot
13/07/1983
Barcelona
Torrejón Sala
03-04 Olías del Rey (Div. de Prata)
04-07 At. Boadilla (Div. de Prata-Div. de Honor)
07-08 Tres Cantos (Div. de Prata)
08-09 Pinto (Div. de Honor)
Puertollano (Div. de Prata)
09-12 Carnicer Torrejón (1ª División)
12-13 Caja Segovia F.S. (1ª División)
13-14 Napolés F.S. (1ª División Italia)
13-15 Baku United (Londrés) (1ª División Inglaterra)
15-16 D-Link Zaragoza (1ª División)
16-17 Torrejón Sala (2ª B)
2017- Pescados Rubén Burela FS
– Campión Liga e Ascenso a Div. de Honor (08) – Tres Cantos
– 2 Campionatos de Liga e 2 Campeinatos de Copa (Baku United – Inglaterra)
– Máximo goleador de Liga (Baku United – Inglaterra)
– MVP da Final Four 2015 (Baku United – Inglaterra)
– 2 Campionatos de España Selección de Madrid
– Campión España Xuvenil
– Campión Copa Comunidade de Madrid (10)
– Máximo goleador de Liga (At. Boadilla)
13 partidos xogados
11 partidos como titular
8 goles
Raúl García Pérez
Cuco
Á
20/08/1984
Madrid
Jáen Paraíso Interior
99/00 - Regal Sport
00/01 - Carnicer Torrejón
01/02 - Regal Sport
02/03 - Alcobendas Wide Park
03/04 - 05/06 - Pinto FS
06/07 - 08/09 - Carnicer Torrejón
09/10 - 10/11 - Triman Navarra
11/12 - Puertollano FS
12/13 - 13/14 - Azkar Lugo
14/15 - 15/16 Jaén Paraíso Interior
16/17 - Pescados Rubén-Burela FS
1 Copa de España (2015)
1 Copa Comunidade de Madrid (2006)
1 Campionato de España cadete (99/00)
1 Campionato de España xuvenil (99/00)
24 partidos xogados
7 partidos como titular
10 goles
Joan Miñano Jiménez
Miñano
Porteiro
01/12/1993
Barcelona
FC Barcelona B
Categorías inferiores Marfil Santa Coloma
Marfil Santa Coloma
(2011-12)
FC Barcelona 'B'
(2012-16)
Pescados Rubén-Burela FS
(2016-)
1 Campionato de Liga Xuvenil División de Honor
2 veces Campión de Copa Cataluña Xuvenil
2 veces Campión de Liga Cadete
5 partidos xogados
5 partidos como titular
0 goles
Sergio Cora Piñón
Sergio Cora
Á
28/11/1997
Viveiro
Categorías de base de Pescados Rubén Burela FS
2016-16 A Fuga Xove FS (filial)
2 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Antonio Couto Díez
Toño
Auxiliar