Equipo masculino
Plantilla 2019 / 2020
Posición16
Puntos5
Pescados Rubén-Burela FS
Información xeral
Apartado de Correos nº 70
Burela (Lugo)
670 32 18 57
982 57 51 47
Instalacións
Pabellón Municipal de Deportes Vista Alegre
Os Matos, s/n
Xogadores
Porteiro
1
Eduardo Saavedra Cebreiro
Edu
Porteiro
24
Michal Kaluza
M. Kaluza
Peche
4
Luis López García
Lucho
Peche
14
Sergi Orgillés Saiz
Pope
Á
2
José Antonio Macías Pérez
Joselito
Á
5
Iago Míguez Expósito
Iago Míguez
Á
7
Ramón Vargas Pérez
R. Vargas
Á
11
Juan Francisco Botía Galiano
Juanfran
Á
12
Renato Lopes Furtado
Renato
Á
20
Everton Luiz Ferreira Araújo
Everton
Á
22
Alejandro Diz Teijeiro
Álex Diz
Á-Pívot
6
Luis Martínez Somalo
Luisma
Á-Pívot
9
Christian Rivas García
Pitero
Pívot
10
Jorge Valhermoso Matamoros
Matamoros
Pívot
23
Jacobo Amoedo Lorenzo
Amoedo
Corpo técnico
Adestrador
Juan Manuel Marrube Rodríguez
Juanma
Miguel Ángel Couceiro Sánchez
Míchel Couceiro
Alfonso Mera Río
Mera
Luis A. Guillén Menéndez
Guillén
Anselmo Otero Silveiro
Anselmo
Juan Antonio Ródenas Martínez
Ródenas
Tulio García de Martín
Tulio
Xurxo Rodríguez Gómez
Xurxo
Francisco Javier Fernández Couce
Javi Couce
Miguel Ángel Murias Carrasco
Miguel Murias
Cristina Pérez Rodil
Cristina Rodil
Prema sobre os compoñentes do equipo para ver a súa ficha técnica
PorteiroPorteiroPechePecheÁ-PecheÁ-PecheÁÁÁ-PívotÁ-PívotPívotPívotUniversalUniversal- Sen determinar -- Sen determinar -AdestradorAdestrador
Eduardo Saavedra Cebreiro
Edu
Porteiro
19/06/1979
Narón (A Coruña)
1.83 metros
99 kgs
Oxipharma Granada FS
3
O Parrulo
(1998-2003)
Muebles Caloto
(2003-04)
Barcel Euro
(2004-06)
Celta de Vigo FS
(2006-07)
Burela FS
(2007-11)
Oxipharma Granada
2011-12
Burela FS
2012-
Internacional con España Sub-21
Internacional con España Sub-23
Ascenso a División de Honra con Muebles Caloto (2003-04)
Selección Galega Absoluta 2008
Selección Galega Absoluta 2010
Ascenso a Primeira División con Oxipharma Granada (2011-12)
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
8 partidos xogados
8 partidos como titular
0 goles
Renato Lopes Furtado
Renato
Á
05/12/1997
Santa Catarina. Cabo Verde
53 kgs
Estudiante
Categorías base. CD Burela FS
Campeón de España Infantil. Galicia
9 partidos xogados
5 partidos como titular
1 goles
Jorge Valhermoso Matamoros
Matamoros
Pívot
07/11/1984
Madrid
1,76 metros
78 kgs
Inter Movistar
Aranjuez
(2003-04)
Pinto FS
(2004-05)
Olías del Rey
(2005-06)
Pinto FS
(2006-09)
Azkar Lugo
(2009-11)
Inter Movistar
(2011-12, 12-13)
Burela FS
(2012-)
14 veces internacional con España
1 Ascenso a División de Honra (2007-08) con Pinto FS
Campión do Torneo IV Nacións (2010) con España
1 Supercopa de España (2011) con Inter
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
9 partidos xogados
1 partidos como titular
3 goles
Everton Luiz Ferreira Araújo
Everton
Á
8 partidos xogados
2 partidos como titular
1 goles
Alejandro Diz Teijeiro
Álex Diz
Á
9 partidos xogados
3 partidos como titular
2 goles
Ramón Vargas Pérez
R. Vargas
Á
5 partidos xogados
4 partidos como titular
0 goles
Luis Martínez Somalo
Luisma
Á-Pívot
9 partidos xogados
8 partidos como titular
3 goles
Sergi Orgillés Saiz
Pope
Peche
9 partidos xogados
6 partidos como titular
1 goles
Juan Francisco Botía Galiano
Juanfran
Á
8 partidos xogados
2 partidos como titular
1 goles
Juan Manuel Marrube Rodríguez
Juanma
Adestrador
27/08/1979
Alfoz (Lugo)
1,75 metros
72 kgs
Jugador
Azkar Lugo
4
Cefire FS
(1997-99)
Avilés Hollywood
(1999-2000)
Melilla
(2000-01)
Cartaxena
(2001-02)
Ourense
(2002-03)
Burela FS
(2003-05)
Azkar Lugo
(2005-06)
Burela FS
2006-
Campeón España Selección
Gallega 2003-04
Selección Galega Absoluta 2008
Recopa de Europa (Azkar Lugo)
Selección Galega Absoluta 2010
Michal Kaluza
M. Kaluza
Porteiro
1 partidos xogados
1 partidos como titular
0 goles
Christian Rivas García
Pitero
Á-Pívot
19/10/1999
Burela
Categorías de base Pescados Rubén Burela FS

Pescados Rubén Burela FS
2018-
2 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
Iago Míguez Expósito
Iago Míguez
Á
21/03/1991
Burela (Lugo)
1,74 metros
64 kgs
Azkar Lugo FS
Burela FS
(categorías de base)
Azkar Lugo xuvenil e Azkar Lugo B (1ª Nacional A)
(2007-08)
Azkar Lugo FS, Azkar Lugo B (1ª Nacional A) e Azkar xuvenil
(2008-09)
Azkar Lugo B (1ª Nacional A) e Azkar Lugo FS
(2009-10)
Azkar Lugo
(2010-11)
Burela FS
2011-
Subcampión Copa Galicia Ferrol 2014
Internacional Sub-21 (2011)
Semifinalisa da Copa do Rey co Azkar Lugo (200-11)
Debut en División de Honra co Azkar Lugo (2008-09)
Campión de España coa Selección Galega sénior (Cantabria, 2010-11)
Campión de España coa Selección Galega Sub-20 (Santiago de Compostela, 2009-10)
Campión de España e Mellor Xogador coa Selección Galega Cadete (Estremadura, 2006-07)
Subcampión de España con Galicia Cadete (Cidade Real, 2005-06)
Campión de España e Máximo Goleador con Galicia Infantil (Santiago de Compostela, 2004-05)
3 partidos xogados
2 partidos como titular
0 goles
Luis López García
Lucho
Peche
9 partidos xogados
2 partidos como titular
1 goles
Alfonso Mera Río
Mera
Preparador físico
Juan Antonio Ródenas Martínez
Ródenas
Delegado
12/04/1950
Albacete
1,77 metros
88 kgs
Delegado
13
Ascensos a 1ª B, 1ª A, Prata e Primeira División
Jacobo Amoedo Lorenzo
Amoedo
Pívot
1 partidos xogados
0 partidos como titular
0 goles
José Antonio Macías Pérez
Joselito
Á
9 partidos xogados
1 partidos como titular
1 goles
Tulio García de Martín
Tulio
Fisioterapeuta
Xurxo Rodríguez Gómez
Xurxo
Masaxista
Francisco Javier Fernández Couce
Javi Couce
Médico
Miguel Ángel Murias Carrasco
Miguel Murias
Podólogo
Cristina Pérez Rodil
Cristina Rodil
Nutricionista
Miguel Ángel Couceiro Sánchez
Míchel Couceiro
Adestrador portería
Anselmo Otero Silveiro
Anselmo
Auxiliar
Luis A. Guillén Menéndez
Guillén
Auxiliar